O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
Rozšířené vyhledávání

Žatec


Obec

SEVERNÍ ČECHY


Žatec – starobylé město západních Čech. Jeho okolí je proslulé mimo jiné třeba i pěstováním chmele. Nedělní toulání začneme návštěvou jedné vily.

Tedy původně nevábné a neútulné ruiny, o které jen ti největší patrioti věděli, co v sobě skrývá. Pak stačila „jen“ zdařilá rekonstrukce a naše cesta žateckou Křížovou vilou může začít.
Architektonický skvost byl zprvu plánován jako příměstská chalupa – a tak byl taky postaven. Až v roce 1895 se jeho novými majiteli stali manželé Wolframovi. Ambrož Wolfram se vedle medicíny věnoval i různému „uměleckému zahradničení“.
Koneckonců jeho nadšení pro tenhle obor je vidět i na vilové zahradě. Manželé se ale zaměřili i na interiér svého příbytku: několika slovy řečeno – šlo jim nejen o funkčnost, ale i prožitek. Několik salonů či pokojů včetně zajímavého schodiště nebo fresek.
Dům byl původně plánován pro jednu rodinu, a jako takový vznikal. Bohužel pak po necitlivých úpravách v něm vzniklo několik bytových jednotek - i tak se oficiálně říkalo bytům – ale od roku 2003 je všechno jinak.

Respektive ani ne tak jinak, jako spíš tak, jak to vypadalo před tím. Ta snaha rekonstruovat stavbu co nejšetrněji se zdařila a Křížova vila nazývaná tak podle svého někdejšího majitele se stala významnou kulturní atrakcí města. Dnes se tady pořádají třeba i svatby.

Váš prohlížeč nepodporuje Flash.

Váš prohlížeč nepodporuje Flash.

Váš prohlížeč nepodporuje Flash.

Svatý Valentýn s domácí zabijačkou.

2 noci s bohatou snídaní formou švédských stolů + lahev sektu na pokoji, v… 10.02.2012

VALENTÝNSKÝ POBYT

Pobyt zahrnuje ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s manželskou postelí,láhev… 10.02.2012

VALENTÝNSKÁ VEČEŘE

Pořádáme romantickou večeři při svíčkách v secesní restauraci hotelu. Výběr ze… 14.02.2012

Šťastná chvíle

ŠŤASTNÁ CHVÍLE Soutěž Sleva u wellness pobytu Odpočiňte si od starostí… 28.02.2012

Fašaňk a Valtický košt

2 noci s bohatou snídaní formou švédských stolů, v pátek večer posezení na… 02.03.2012

Žebřík 2011

Anketa Žebřík vstoupila do jubilejního 20. ročníku! Výsledky dvouměsíčního… 16.03.2012

Ze sklepa do sklepa

Otevřené sklepy ve Velkých Bílovicích. Největší akce - otevřeno 40 sklepů. … 31.03.2012

Velikonoce ve znamení vinařských akcí

pátek - příjezd láhev sektu na pokoji sobota - den otevřených sklepů ve… 06.04.2012

Velikonoční degustace vína ve Valticích

Nabízíme Vám možnost prožít Velikonoční svátky v našem penzionu od pátku 6.4.… 06.04.2012