O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Naučná stezka Hruboskalsko


Turistické trasy

výlety Český ráj


Tipy na výlet

Počet zastavení: 16 zastávek
Délka trasy: 7,5 km
Doba prohlídky: 3 až 4 hodin
Naučná stezka vás provede největším pískovcovým skalním městem Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Navštívíte zajímavá místa Hruboskalského skalního města. Do Zámecké rokle projdete pod skalní věží Osudová, minete sochu sv. Prokopa. Zde buď odbočíte Myší dírou na zámek Hrubá Skála a k hotelu Štekl nebo budete pokračovat po stezce přes Adamovo lože k rozcestí na Bukovině.
Pravá cesta vás zavede k nejslavnější vyhlídce Českého ráje Mariánská, levá zpátky do Hrubé Skály nebo na Vyskeř a střední vás povede dál po naučné stezce do arboreta Bukovina. Po prohlídce informačního střediska CHKO Český ráj a zajímavých jehličnatých a listnatých stromů z celého světa můžete pokračovat Zlatou stezkou Českého ráje. Cestu vám zpestří vyhlídka na Kapelu, dílčí skalní město s dominantní skalní věží Kapelník, U lvíčka spatříte reliktní bory a při troše štěstí zahlídnete kavky nebo krkavce.
Dále vás naučná stezka provede hruboskalským lesem až k odbočce na slavný Kopicův statek, po několika set metrech můžete pokračovat buď na hrad Valdštejn a Hlavatici až do Turnova nebo se můžete nechat vést naučnou stezkou po Angrově cestě na Janovu vyhlídku s výhledem na nejvyšší vrch Českého ráje Kozákov a nejstarší lipovou alej z doby Albrechta z Valdštejna. Posledním zastavením stezky jsou sedmihorské prameny, které vás po namáhavé cestě příjemně osvěží.

Doporučené výchozí body: vlaková zastávka Karlovice-Sedmihorky, kemp Sedmihorky, parkoviště pod Valdštejnem