O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Naučná stezka Plakánek


Turistické trasy

výlety Český ráj


Výlety s dětmi
Přírodní rezervace Údolí Plakánek je jednou z nejhezčích částí chráněné krajinné oblasti Český ráj. Z velké části za to vděčí majestátnému hradu Kost, který svou siluetou dominuje malebnému údolí přes půl tisíciletí. Na okružní naučné stezce uvidíte lidovou architekturu i šlechtická sídla, projdete se mezi pískovcovými skalami, nadýcháte se čerstvého vzduchu, prosyceného vůní sasanek, kosatců i vzácných orchidejí a třeba dokonce spatříte chráněného raka.
Humprecht Nepřívěc Krajina Sobotecka Semtinská lípa Kost Plakánek Pilský rybník Stud. Roubenka Poráň Lomy Vesec
Délka trasy: 10, 5 km
Trasa vede převážně údolími či mírně zvlněnou krajinou a lze ji tedy snadno projít i s dětmi. Pokud plánujete navštívit hrad Kost, zabere výlet celý den. Zdatnější turisti trasu projdou za pět hodin.

Naučná stezka Plakánek je okružní a první informační tabuli najdete na vrchu Humprecht v obci Sobotka, kde se nachází parkoviště. Odstavit auto je možné také na placeném parkovišti pod Kostí. Nastoupit trasu lze též asi 1 km od Libošovic (po modré turistické trase), kam jezdí vlak.
Na trase narazíte na 11 informačních tabulí, které vás slovem i obrazem provedou po turistických zajímavostech Plakánku.