O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Mlynářská cyklostezka


Cyklostezky

výlety Hanácko


Výlety s dětmi


Pozveme vás i tam, kde víc než vzorně plnili nařízení Marie Terezie, že mlýn má být v každé vesnici. Toulat se budeme po střední Moravě, po Hranicku a projedeme si speciální cyklotrasu nazvanou Po stopách využívání vodní a větrné energie.

Právě pod tímto názvem se na Hranicku podařilo rozběhnout projekt, který propojuje bohatou historii zdejších vodních a větrných mlýnů. Pomocí tematicky zaměřené cyklotrasy se návštěvníci regionu seznámí s tím, jak byla na venkově využívána vodní a větrná energie.

Cyklotrasa propojuje existující, ale i místa neexistujících mlýnů na Hranicku. Díky aktivitě obcí ležících na trase, aktivních vlastníků mlýnů, podnikatelů a nadšenců můžou návštěvníci aktivně trávit volný čas, pobavit se, ale hlavně se něco zajímavého dozvědět o minulosti mlynářského řemesla.

Trasa je vybavena lavičkami, stojany, jsou na ni poskytovány turistické služby (informace, ubytování, stravování), místa vodních a větrných mlýnů jsou označena informačními tabulkami, které obsahují informace o historii mlýnů a historii mlynářství. Ve většině obcí na cyklotrase je nainstalovaná velká infotabule s cyklomapou.