O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Turistická trasa Hrubý Jeseník II.


Turistické trasy

výlety Jeseníky


Kam na výlet?

Další část hlavního hřebene pokračuje od Červenohorského sedla po sedlo Ramzovské. Hlavní hřeben z počátečních 1013 m.n.m. vystupuje na nejvyšší bod Keprník (1423 m.n.m.) s vynikajícím rozhledem a sestupuje přes Šerák na Ramzovské sedlo na 760 m.n.m. Za boční pásmo lze považovat Černé stráně, které jsou oblastí klidu a nevedou tam žádné turistické značky. Severně od Ramzovského sedla začínají Rychlebské hory. Východně od hlavního hřebene se rozkládá Pásmo Orlíka zakončené rašeliništi prameniště řeky Černé Opavy na Rejvízu. Na západ od železniční trati Ramzová - Hanušovice je Hanušovická vrchovina.
Trasa z Keprníku na Červenou horu:
Skupina tras KČT - Hrubý Jeseník II.
Hlavní hřeben je v pásmu nad 1000 m.n.m. Komunikační dostupnost od Šumperka, Hanušovic a Jeseníku je dobrá po železnici i autobusem. Nástup na hřeben usnadňuje sedačková lanovka na trase Ramzová - Černava - Mračná, která je pod vrcholem Šeráku. Lanovka překonává převýšení 523 m.
Vody do Baltického moře odvádí řeka Bělá posílena Staříčem, která protéká Jeseníkem a pokračuje do Glucholaz v Polsku. Do Černého moře směřují vody řeky Branné pramenící pod Keprníkem a posílené Černým potokem od nejvyššího vrcholu Rychlebských hor - Smrku. Staroměstsko shromažďuje vody v povodí Krupé, která se spolu s Brannou vlévá u Hanušovic do řeky Moravy.