O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Muzeum ozubnicové dráhy


Technické zajímavosti

výlety Jizerské hory


Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Vstup do muzea je z nástupiště v pravé části budovy.
Otevírací doba muzea v roce 2010

Zimní provoz - od 27. prosince 2009 do 28. března 2010 je otevřeno ÚT - NE od 10:00 do 16:00
Letní provoz - od 29. května 2010 do 26. září 2010 je otevřeno denně od 9:00 do 17:00
Vstupné

Plné 30,- Kč,
zlevněné (děti 6 - 12 let, důchodci) 20,- Kč
Exponáty

Expozice tohoto muzea je z větší části zaměřena na ozubnicovou trať Tanvald - Kořenov, její pestrou ale často pohnutou historii, zvláštnosti provozu a zde nasazovaná vozidla. V menší míře se pak věnuje okolním železničním tratím, včetně tratě Kořenov - Szklatska oreba. V prostorách muzea je umístěno nejen množství textů a fotografií zabývajících se historií, současností a budoucností ozubnicové trati Tanvald - Kořenov a navazující trati z Kořenova do Szklarské Poreby, ale také exponáty, které se váží k této unikátní trati. Mezi exponáty můžete shlédnout modely různých druhů ozubnici, ozubnicové dvojkolí a jeho uožení a další technické zajímavosti.

POZOR
Na rok 2010 připravuje Železniční společnost Tanvald mnoho nostalgických jízd nejen na ozubnicové trati Tanvald – Kořenov – Harrachov, ale i na dalších tratích v okolí. Zvláštní vlaky budou sestaveny z historických vozidel a průvodčí vlaků budou oblečeni v historických uniformách. Ve všech vlacích bude možnost koupit si drobné občerstvení, upomínkové předměty s tématikou ozubnicové trati jsou k zakoupení v Muzeu ozubnicové dráhy v Kořenově.