O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Skryjská jezírka


"Vodní plochy a toky"

výlety Křivoklát


Skryjská jezírka jsou půvabným místem na krátký výlet. Ať už zvolíte nenáročnou cestu podél vodního toku nebo trochu obtížnější trasu ze samotných Skryjí, oceníte zdejší přírodní scenérii a malý vodopád. Nakonec se však budete kochat menší vodní plochou ve skalní soutěsce, jejíž nejužší místo bylo zataraseno balvany.
Zbirožský potok, krátce před svým ústím do Berounky, připomíná spíše dravou horskou říčku. Ve skalní soutěsce si totiž voda prorazila úzký kaňon zakončený malým vodopádem, na který navazuje relativně široká vodní plocha Skryjského jezírka. A právě zde je místo, kvůli němuž se sem stojí za to vypravit. Subjektivně jde o jeden z nejkrásnějších koutů Křivoklátska.

Nejlepší je zaparkovat ve Skryjích a po modré značce dojít po přibližně 3 km k jezírkům. Cesta je však zejména ke konci hodně obtížná a nepatří k nejširším a je vhodná spíše pro zdatnější pěší bez kola a kočárku.
Výlet je vhodné zakončit až v místě, kde začíná cesta pro pohodlnější návštěvníky, u hájovny Slap. Od jezírek budete pokračovat dále proti proudu řeky 1,5 km. K jezírkům se jde pak samozřejmě obráceně.