O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Boží Dar Ježíškova cesta


Turistické trasy

výlety Krušné hory


Výlety s dětmi
Ježíškova cesta má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.
Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, ke kterým se dojde po značených cestách. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

Průběh hry na Ježíškově cestě
Na začátku trasy v Infocentru v Božím Daru obdrží děti Ježíškův pas, který je opravňuje vstoupit na Ježíškovu cestu, a také plánek cesty.
Na každé zastávce si děti do Ježíškova pasu zaznamenají své řešení úkolu, který na této zastávce dostanou. Po absolvování jednoho z okruhů navštíví děti Infocentrum, tedy místo, odkud vyšly. Zde jim Ježíškovi pomocníci zkontrolují, zda úkoly splnily správně, ty správné pak orazítkují Ježíškovým razítkem. Na závěr cesty pak zde děti i rodiče dostanou od Ježíška malé dárky. U většiny zastávek čeká malá atrakce, třeba kolotoč, houpačky a jiné zábavy.