O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Lyžařská střediska Klínovec


Zábavné parky

výlety Krušné hory


Tipy na výlety
je největší lyžařské středisko Krušných hor. Lyžařské tratě všech druhů obtížností jsou pravidelně upravovány. Nově vybudovaný systémem umělého zasněžování pokrývá všechny sjezdové tratě. V areálu je k dispozici 5 km dlouhá upravovaná běžecká trať, U-rampa kategorie Super pipe, snowpark
Klínovec nabízí lyžování na severní straně kopce ve dvou různých areálech ( již existuje společná permanentka):
Krušné hory - lyžování - Klínovec sever - Areál EPK
Je rozdělen cestou na dvě části: nad cestou vedou z vrcholu Klínovce celkem 4 hlavní tratě: Dámská je modrá, úzká sjezdovka, je to takové putování na lyžích zakončené dole barem. Výhodou je, že podél této sjezdovky vede jediné pohodlné přepravní zařízení v areálu - sedačka. Vedle Dámské vede dolů červená "Pařezovka". Pak je trať "U Zabitýho" - klasická rovná černá, ale není moc prudká. Poslední je "Přemostěná" - široká, začíná jako červená s několika zatáčkami a po přemostění silnice je modrá.
Pod cestou je ještě "miniareál" vhodný pro začátečníky nebo rodiny s dětmi - 4 kratší vleky a dětské lyžařské hřiště. Na lyžích se sem dostanete z horní části.
Areál TJ Klínovec - Krušné hory
Nabízí dvě sjezdovky (modrou a červenou) obsluhované 2 vleky. Na obě tratě se dostanete z vrcholu Klínovce po krátkém přejezdu po hřebenu.