O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Vycházkové okruhy nižší náročnosti.


Turistické trasy

výlety Podyjí


Výlety do přírody

Dvou až čtyřhodinové vycházky po nejbližším okolí Vranova nad Dyjí i části Národního parku Podyjí jsou vhodné pro méně trénované nebo rodiny s menšími dětmi. Můžete si vybrat i zajímavou vycházku, kterou lze absolvovat s kočárkem (nebo na invalidním vozíku).
Z Vranova na Obelisk a zpět (3 hodiny)

(N1) Z Vranova na Obelisk a zpět (3 hodiny)
se vydáte podél řeky Dyje k Hamerským vrásám až do NP Podyjí k místu pod tzv. Ledovými slujemi a dále na Obelisk. Zpět do Vranova nad Dyjí jdete přes Hamerskou lávku částí Benátky.
Během vycházky se dozvíte podrobnosti o historii Vranovského panství a okolních přírodních zajímavostech.

(N2) Z Vranova pod Ledové sluje a zpět (2 hodiny)
Fyzicky nenáročná vycházka - vhodná I pro rodiny s kočárky a menšími dětmi (případně vozíčkáře).
Podél řeky Dyje od centra Vranova k Hamerským vrásám až do NP Podyjí k místu pod tzv. Ledovými slujemi.Zpět do Vranova nad Dyjí přes Hamerskou lávku částí Benátky.
Výklad při vycházce je zaměřen hlavně na podrobnosti o historii Vranova nad Dyjí, turismus v NP Podyjí a informace o okolních přírodních zajímavostech.

(N3) Procházka zámeckým lesoparkem (4 hodiny)
Od splavu u mlýna k Hamerským vrásám a na konec Zadních Hamrů. Přes Hamerskou lávku částí Benátky. po Felicitině okruhu až Felicitině studánce pod Vranovským zámkem. Dále na vyhlídku Tanečnice a bývalým zámeckým lesoparkem a Junáckým údolím zpět do Vranova nad Dyjí.
Během vycházky se dozvíte podrobnosti o geologické historii Vranovska, Felicitině studánce a historii místního lesoparku.

(N4) Claryho okruh (3 hodiny)
Od vranovského splavu ke kostelu Nanebevzetí panny Marie a na vyhlídku k Mniszkovu kříži. Okolo Kaple sv. Trojice až k obci Onšov. Od vyhlídky u Claryho kříže sestoupíte k hrázi Vranovské přehrady do Granátové zátoky a zpět do Vranova nad Dyjí.
Vycházka je spojena s výkladem o místech, které jsou vidět z navštívených vyhlídek a popisem historie Vranovské přehrady.

(N5) Felicitin okruh (4 hodiny)
Od mlýna k mostu do Benátek a po Felicitině okruhu až Felicitině studánce pod Vranovským zámkem. Dále kolem bývalého hraničního opevnění ke Kamennému mostu a Junáckým údolím zpět do Vranova nad Dyjí.
Při vycházce se dozvíte zajímavosti o historii Vranova, Felicitině studánce i hraničním opevnění z období před II. světovou válkou.