O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Loď PORTA BOHEMICA1


Vodní plochy a toky

VÝLETY SEVERNÍ ČECHY


Tipy na výlety


Řeka Labe, procházející napříč Ústeckým krajem, vytvořila velmi nevšední krajinu s hlubokým zářezem říčního údolí. Během plavby, kterou podnikneme na lodi Porta Bohemica 1, je možné vychutnat nádherné panoráma Českého středohoří s typickými kužely vyhaslých sopek a unikátní přírodní útvar Porta Bohemica – Brána Čech, jak se nazývá kaňonovité údolí Labe.

Loď, moderní a bezpečná, je určena až pro 300 osob - brázdí hladinu Labe na svých pravidelných cestách mezi Ústím nad Labem, Velkými Žernoseky, jezerem v Píšťanech, Lovosicemi, Litoměřicemi, Roudnicí nad Labem a Štětím.
Na lodi je k dispozici nekuřácká lodní restaurace „Létající ryba“ s celkovou kapacitou 220 míst, kde si během plavby můžete pochutnat na obědě či večeři. Mimo hlavní sezonu restaurace nabízí rychlé občerstvení. Na lodi je možné přepravovat až 130 jízdních kol. Mimo pravidelný jízdní řád je možné si loď pronajmout pro různé společenské akce a výlety s živou hudbou a občerstvením.
První osobní parník se v Ústí objevil už v roce 1841. A pak následovaly další a fungovaly jako takové lodní autobusy. Zastávky měly prakticky ve všech vesnicích lemujících břeh Labe. Za Portou Bohemicou pokrývají stráně terasy s žernoseckými vinicemi a za nimi čeká pasažéry tajemná odbočka. Z hlavního toku Labe loď vpluje do zarostlého kanálu. Na jeho konci se otvírá vodní plocha Píšťanského jezera.