O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Kyjovská vinařská stezka


Cyklostezky

výlety Slovácko


Kyjovem procházejí dvě Vinařské stezky Moravská vinná stezka a Kyjovská vinařská stezka.
V nejbližším okolí vede Bzenecká a Mutěnická vinařská stezka. Obě stezky jsou spojeny s Kyjovem pomocí Moravské vinařské stezky. Na Bzeneckou stezku se pak lze napojit i z Kyjovské stezky u rozcestí Hýsly- Žadovice. Moravská vinná stezka (označena červenou barvou) spojuje okresy Uherské Hradiště, Hodonín, Břeclav a Znojmo. Vytváří tak most mezi oblastí Uhersko-hradišťskou, Bzeneckou, Kyjovskou, Mutěnickou, Velkopavlovickou, Mikulovskou a Znojemskou. Vinařské stezky vedou převážně vinicemi, sady a to zpravidla po místních komunikacích.
Vinařské stezky spojují okolní obce a vytváří trasu vedoucí kolem vinic a vinných sklepů. Na kole se dostanete na místa rozkvetlých luk a zelenajících se strání. Dojedete na zámek v Miloticích, ke zřícenině hradu Cimburk nebo na Buchlovický zámek. Přímo Kyjovem prochází Kyjovská vinařská stezka a Moravská vinná stezka.
Kyjovská vinařská stezka (označena světle zelenou barvou) prochází obcemi Kyjovské vinařské oblasti.
Trasa 1 – Kyjov – Kelčany- Hýsly (Kostelec) – Moravany- Čeložnice – Bohuslavice – Bukovany- Ostrovánky -Nechvalín – Lovčice – Ždánice – Archlebov – Žarošice – Janův Dvůr – Dambořice – Velké Hostěrátky rozc.
Trasa 2 – Kyjov – Strážovice – Stavěšice – Nenkovice – Želetice – Násedlovice – Krumvíř