O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Památník Josefa Lady v Hrusicích


tel: 323 655 204

Muzea a galerie

VÝLETY STŘEDNÍ ČECHY


Rodinný výlet

Památník je vlastně letní vilka rodiny Ladových, postavená Josefem Ladou ve 30. letech 20. století. V 60. letech věnovala paní Alena Ladová – Vránová tento objekt státu, aby tu mohlo být zřízeno muzeum Josefa Lady. Od roku 1986 Památník Josefa Lady spravuje muzeum – dnes Oblastní muzeum Praha - východ se sídlem v Brandýse nad Labem, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj.

V Památníku se mohou návštěvníci seznámit s bohatým životem Josefa Lady, ale především si prohlédnou obrázky a knihy tohoto českého malíře a spisovatele. Každým rokem navštíví Památník Josefa Lady více než 10 000 malých i velkých návštěvníků. Je cílem především školních výletů a rodin s malými dětmi.

O chod Památníku Josefa Lady se starají dvě průvodkyně, které podávají návštěvníkům ucelený výklad při organizované prohlídce. Prohlídka trvá 45 minut a začíná každou hodinu, v sobotu a v neděli každou půlhodinu. Pro návštěvníky ze zahraničí jsou připraveny tištěné překlady v němčině, angličtině a francouzštině.

V prodeji jsou knihy Josefa Lady a upomínkové předměty s ladovskými motivy (pohlednice, kalendáře, přívěsky, puzzle, karty Černý Petr, pexesa, tužky, obrázky a omalovánky).


OTEVÍRACÍ DOBA:


Víkendové prohlídky začínají vždy po hodinách.
úterý - neděle: 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
pondělí: zavřeno

Prohlídky jsou s průvodcem ve všední den začínají každou celou hodinu. Poslední prohlídka vychází v 16 hod. Prohlídky trvají 45 – 60 min. V období svátků návštěvníky okouzlí sváteční výzdoba.
Pro mateřská centra a dětské domovy připravíme po telefonické dohodě kulturní a sportovní program v zahradě Památníku.

Těšíme se na Vaši návštěvu!
VSTUPNÉ:

děti od 3 do 15 let: 30,- Kč
děti 10 - 15 let: 25,- Kč
studenti, důchodci: 30,- Kč
dospělí: 50,- Kč