O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Českokrumlovsko je vstupní bránou Šumavy.


Zámky a letohrádky

zajímavosti Český Krumlov


Českokrumlovský okres má zajisté co nabídnout návštěvníkům Jihočeského kraje, počínaje Českým Krumlovem, městem zapsanmým v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO až po šumavské zalesněné kopce a pokladů v nich ukrytých. Šumava Vás okouzlí například Lipenským jezerem. To je perla a vstupní brána Šumavy a jejích lesů plných hub. Pokud zrovna rostou !? Četné hrady a zámky s naučnými stezkami, cyklistickými a turistickými trasami. V současné době se stávjí čím dál oblíbenější lanová centra, která jsou na několika místech kraje rozmístěna. Doslova trhákem pro turisty i cyklisty je pak výstup na horu Kleť (1083 m) buďto po svých nebo lanovkou, která vede z Krásetína - malebné vesničky na úpatí Kleťe. Z rozhledny na vrcholu obhlédnete značnou část Jihočeského kraje od temelínských věží až k Šumavě. A za příznivého počasí jsou vidět i vrcholky rakouských Alp s ledovcem na Dachsteinu. Na vrcholu je velice pěkná restaurace.

Samotné město Český Krumlov Vás vtáhne do svých uliček plných stylových obchůdků s ještě stylovějšími výlohami, které poutají pozornost jak dospělých tak hlavně dětí. Přímo na ulici před vchody lákají různé, vyřezávané a aranžované pohádkové postavy do útrob středověkých stavení, v kterých jsou tyto krámky, ale také muzea, obchody se starožitnostmi, hostince a restaurace, kavárny a cukrárny umístěné. Například "Muzeum útrpného práva" s figurínami katů i odsouzených nešťastníků. "Muzeum voskových figurín". Pro ty co vyznávají umění jsou ve městě galerie, které lákají na díla starých mistrů, ale i na moderní umění například "Art centrum Egona Schielleho" s expozicemi, které jsou každý rok obměňovány.

Největší atrakcí města je samozřejmě Krumlovský zámek s anglickým parkem, ve kterém je umístěno krásné přírodní divadlo s otáčivým hledištěm. V případě rezervace ubytování na chatě v jihočeské vesnici Krásetín nedaleko od Českého Krumlova, můžeme zajistit vstupenky na představení, která se zde hrají od června do září za účasti takových osobností jako je režiser Jiří Menzel nebo José Cura v hlavní roli ve vrcholné události sezóny - opeře Komedianti.

Areál zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Zahrnuje čtyřicet budov a palácových stavení soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří a sedm hektarů zámecké zahrady. Monumentální komplex hradu a zámku Český Krumlov je situován na protáhlém vysokém skalním ostrohu, který z jihu obtéká řeka Vltava. Řeka Vltava poskytuje návštěvníkům mnoho zábavy. Můžete si zde půjčit kánoe (i zcela bezpečný raftový člun), projedete městem, zkusíte si sjet jez, který bývá hojně sledován ostatními z mostu, a po projetí městem loď opět vrátíte.

Pokud chcete toto, a ještě více, vidět na vlastní oči, můžete si vybrat z naší nabídky ubytování přímo v Českém Krumlově nebo nedalekém okolí uprostřed malebné přírody.