O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Lednické rybníky


Vodní plochy a toky

výlety Podyjí



Kam na výlet?

Národní přírodní rezervaci Lednické rybníky najdeme jižně od městečka Lednice. Toto území bylo vyhlášeno Národní přírodní rezervací v roce 1953, zaujímá rozlohu 552,52 ha a je v nadmořské výšce 170 m.

Národní přírodní rezervaci Lednické rybníky tvoří rybniční soustava jež se skládá z pěti rybníků. Největším je Nesyt (320 ha), který je zároveň největším rybníkem na Moravě. Dále pak rybník Mlýnský (107 ha), Hlohovecký (104 ha), Prostřední (48 ha) a Zámecký (30 ha). Rybníky Nesyt, Hlohovecký, Prostřední a Mlýnský stojí v jedné linii a jsou napájeny potokem Včelínkem. Rybník Zámecký, který se nachází uprostřed zámeckého parku v Lednici je napájen vodou z řeky Dyje. Na březích rybníků se vyskytují porosty rákosů a orobinců a také řada uměle vysázených cizokrajných dřevin. Rezervace je významným hnízdištěm řady druhů vodních ptáků. Kolem rybníků byla vyznačena naučná stezka Lednické rybníky.

Naposledy shlédnuté

Ubytování Třeboňsko - Penzion na Třeboňsku u Míšků s relaxačním centrum posilouvnou, bazénem pro Vaší příjemnou dovolenou na Třeboňsku.
Třeboň
Chalupa Beskydy k pronajmutí u lesa, pěkná chalupa k pronajmutí Beskydy. ROUBENÁ CHALUPA BESKYDY VE VALAŠSKÉ BYSTŘICI - BESKYDY, Roubená chalupa je v krásném prostředí Beskyd obklopená lesy a cyklotrasami.
Valašská Bystřice
Levné ubytování na Praze 8 v Hotelu Golden Golem Praha, kde je levné a romantické ubytování v Praze s dobrou dostupností.
Praha 8
Stylové stavení Jižní Čechy v ceně ubytování od 150 Kč do 195 Kč tedy do 200 Kč, Chata / Chalupa u Veselí nad Lužnicí v krásné vesničce Borkovice.
Veselí n. Lužnicí