O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 
VELKÁ MĚSTA ČR Praha a okolí Brno a okolí České Budějovice Kolín Mělník Ostrava Plzeňsko JIŽNÍ ČECHY Blanský les Český Krumlov Česká Kanada Lipno a okolí Novohradské hory Orlická přehrada Suchdolsko Týn nad Vltavou Třeboňsko a Táborsko Šumava a okolí ZÁPADNÍ ČECHY Český les Chodsko Krušné hory Slavkovský les Západočeské lázně STŘEDNÍ ČECHY Blanik a okoli Brdy Česká Sibiř Karlštejnsko Křivoklátsko Kokořínsko Posázaví Sedlčansko Slapská přehrada SEVERNÍ ČECHY Český ráj České středohoří Č. Švýcarsko Jizerské hory Krkonoše Labské pískovce Lužické hory Máchův kraj Šluknovsko VÝCHODNÍ ČECHY Broumovsko Orlické hory Podorlicko VYSOČINA Jihlavsko Sečská přehrada Železné hory Žďárské vrchy Frýdlantsko JIŽNÍ MORAVA Moravský kras Podyjí a Vranovská př. Tišnovsko Znojemsko, Mikulovsko Břeclavsko a Hodonínsko STŘEDNÍ MORAVA Hanácko Slovácko Valašsko jih SEVERNÍ MORAVA Beskydy Valašsko Jeseníky KEMPY - PRO VODÁKY Berounka Blanice Lužnice Sázava Otava Vltava ITÁLIE - Řím POLSKO RAKOUSKO Chorvatsko + Černá Hora SLOVENSKO NĚMECKO
SPECIÁLNÍ
Farmy a ranče U vody Ubytování pro firmy firemní aktivity Lázeňské ubytování Školy v přírodě Golf Dovolená pro seniory
Doporučujeme
Velikonoce Vánoce - volná lůžka Silvestr - volná lůžka Ubytování se snídaní S plnou penzí S polopenzí S kuchyňkou S fitness S wellness Se saunou S krytým bazénem S venkovním bazénem S internetem (WI-FI) S grilem - ohništěm Hotely Penziony Apartmány Kempy Chaty a chalupy Chalupy s bazénem Penziony na horách Apartmány na horách Chalupy na horách Kam na lyže Dovolená u vody Pro vozíčkáře Pro rybáře Pro motorkáře Kam na houby Na kolech Dovolená se psem Vinný sklep Firemní ubytování Dovolená s dětmi Jarní prázdniny
Partneři
Letuška - letenky levně

 

Nabídka ubytování ve městech/obcích regionu:

zobrazit všechna města podle abecedy

Filtrovat ubytování
nalezeno odpovídajících nabídek: 10

zobrazit více možností
Zaslat hromadnou poptávku

Filtrovat ubytování
nalezeno odpovídajících nabídek: 10

Pro zaslání hromadné poptávky blíže specifikujte svůj výběr na max. 50 poptávek





























skrýt
zobrazit všechny možnosti
do
přidat další vzdálenost

nalezeno odpovídajících nabídek: 10

méně možností
Zaslat hromadnou poptávku
Kemp, Branov, Autokemp tábořiště Branov řeka Berounka,

Branov

max osob 99 Kemp

Autokemp tábořiště Branov.

Kemp, Branov, Autokemp tábořiště Branov řeka Berounka,
Zaslat přímý dotaz na ubytovatele

Berounka kempy, auto-kempy a ubytování u vody na řece Berounce

Nabídka kempů, auto-kempů a rekreačních středisek na řece Berounce pro vaše prima ubytování nejen v kempech u řeky Berounky. Kempy na Berounce patří mezi ty nejhezčí vodácké kempy a ubytování v takových kempech v blízkosti řeky Berounky je jistě nezapomenutelným kempováním u vody.


Řeka Berounka - Původně se celý tok řeky nazýval Mže. Název Berounka je doložen od 17. století, kdy byl úsek řeky na berounském panství nazýván tehdy obvyklým způsobem jako řeka berounských. Podle Ottova slovníku naučného se na konci 17. století začal užívat název Berounka pro dolní tok, poprvé je uváděna plzeňským kronikářem J. Tanerem jako tok za městem Berounem. V 18. století používali někteří autoři název Berounky i pro střední tok od Plzně. Za počátek Berounky byl postupně považován soutok Mže a Rakovnického potoka, později se začátek Berounky posunul na soutok se Střelou a ještě později na soutok s Úslavou. Ottův slovník z roku 1908 přesto ještě uváděl Mži jako řeku ústící do Vltavy.


V současnosti podle vodoprávních předpisů začíná Berounka soutokem Mže s Radbuzou v centru Plzně. Plzeňští radní z iniciativy historika Jana Anderleho rozhodli 7. září 2006 o přejmenování Berounky na území města zpět na původní název (podle ustanovení zákona o obcích o pojmenovávání veřejných prostranství). Zároveň chtějí jednat s vedením Plzeňského kraje o jejím přejmenování na celém území kraje a usilovat o naprosté vymazání Berounky z map. Rozhodnutí však nic nemění na oficiálním názvu a vymezení řeky, jak jsou stanoveny vyhláškou ministerstva zemědělství.


Berounka protéká Plzeňskou kotlinou a následně přírodním parkem Horní Berounka (od soutoku s Úslavou, řkm 136, k soutoku s Radnickým potokem, řkm 96,0). V Berounské kotlině dále přijímá zprava řeku Litavku. Pod městem Beroun v Českém krasu vytváří Berounka ve vápencích Karlštejnské vrchoviny kaňon se skalními stěnami. U Lahovic se vlévá do Vltavy. Berounka je řekou se silně kolísavými vodními stavy, téměř celý tok je splavný i pro otevřené sportovní lodě a využívaný ke koupání. Nejnavštěvovanější jsou úseky v CHKO Křivoklátsko a úsek v Českém krasu, zejména Vodácká naučná stezka Berounka.


Závěrečný úsek před soutokem s Vltavou spadá do vzdutí Modřanského jezu a je v něm vybudován Radotínský přístav. Tok řeky v nivě mezi Kazínem a Zbraslaví procházel mnohými proměnami. Původně řeka tekla přes dnešní Lipence a těsně pod Zbraslaví. Někdy mezi 12. – 14. století řeka rozdělila dnešní Horní a Dolní Černošice, zpočátku toto rameno fungovalo jen jako občasný tok při povodních. Roku 1523 je doložen mlýn u Bluku (dnešní Dolní Černošice), tvrz Bluk je doložena od roku 1404. Někdy před 12. století si řeka našla cestu kolem Radotína (doloženo 1115, roku 1158 doložen přívoz u Radotína, za Radotínem však meandrovala směrem ke Zbraslavi (tzv. Šárovo kolo). Pobočné rameno ústící do Vltavy u Lahovic a vytvářející Lahovický ostrov je zaznamenáno již v Müllerově mapě z roku 1720, toto koryto bylo dále prohloubeno zimní povodní roku 1797 (tzv. lahovická elevace, nakupenina sedimentů vzniklá z tehdejších ledových zátaras). Při povodni v roce 1829 se k Lahovicím přemístil hlavní tok, ten byl roku 1830 uměle stavebně upraven. Pravděpodobně po povodni roku 1845 Berounka rameno u Zbraslavi víceméně opustila, při povodni roku 1872 se staré koryto zaneslo a vzniklo z něj slepé rameno „Krňák“. Roku 1873 byla Vltava v přilehlém úseku zregulována, tím zanikl i Lahovický a Modřanský ostrov.

(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Berounka)