O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Bleší trhy na náměstí Míru v Praze


Obec

Praha výlety do okolí


Výlety s dětmi


Také se vám líbila atmosféra bleších trhů třeba v Paříži,Vídni nebo Benátkách? Máme pro vás dobrou zprávu: už za nimi nemusíte cestovat tak daleko – i v Praze je tato tradice obnovena a vždy v poslední sobotu v měsíci si ji můžete na náměstí Míru užít. Nejbližší příležitost máte 29.srpna.

Za malý poplatek si může kdokoli pronajmout kousek „tržní plochy“ a k prodeji tu nabídnout to, co nepotřebuje, ať už se jedná o „krámy“ ze sklepa či půdy nebo o sběratelské kousky, které stále nikdo neocenil. Pořadatelé nezamýšlejí výnosnou akci, ale slibují si hlavně dobrou zábavu pro lidi. A samozřejmě, někomu výhodná koupě určitě udělá radost sama o sobě.

Trh je otevřen také sběratelům, vetešníkům i obchodníkům s použitými věcmi, knihami nebo kuriozitami, kteří na sebe takto třeba chtějí upozornit a získat nové zákazníky. Přísně se ale bude hlídat, aby šlo opravdu o věci staré a v žádném případě se na tržišti neprodávalo nové zboží. Smějí se prodávat třeba staré desky, ale s nápadem prodávat starší mobilní telefony nebo přehrávače nikdo neuspěje: podle pořadatelů by pak tito prodejci převálcovali pravé „bleší trhovce“ a vše by se posunulo směrem k obyčejnému tržišti, což by bylo proti původnímu záměru zřizovatele. Existuje také seznam zakázaného zboží, i když splňuje základní parametr, totiž že se jedná o zboží použité. Nesmí se prodávat například zbraně, velké elektrické spotřebiče, části motorových vozidel, erotické pomůcky, parfémy nebo vycpaná zvířata.