O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Pražské Benátky


Vodní plochy a toky

Praha výlety do okolí


Výlety s dětmiMalá Strana – historická součást staré Prahy patří dnes k tomu nejkrásnějšímu, co lze v metropoli vidět. Je cílem turistických i jiných výletů. Stejně tak jako městský ostrov Kampa.

Krásné prostředí pomáhá vytvářet i Čertovka. První zmínky o ní jsou staré už bezmála deset století, tehdy plnila především obrannou funkci a někdy ve dvanáctém století tvořil pravděpodobně část vodního příkopu zdi kláštera johanitů.
Za hranicemi Malé Strany se nacházela i Kampa. Ostrov formovaný nánosy vltavských písků, bývaly na něm hlavně zahrady. Novou podobu a následný rozkvět mu poněkud paradoxně přinesl až oheň. Vodní kanál Čertovka byl do poloviny 19. století nazýván Rožmberská strouha Čertova se mu říká pro proudy mezi kameny vodní proudy – silné „čertovské“ toky. Gondoly tady sice nejsou, ale i tak se někdy téhle části Prahy říká Pražské Benátky.

Se Zdeňkem Bergmanem si projdeme i podzemí a mluvit s ním budeme i o Bradáčovi. Projít či projet se tady můžete i vy – s První všeobecnou člunovací společností.