O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

BĚŽECKÉ TRATĚ - STARÉ HAMRY


Turistické trasy

výlety Beskydy


Běžecké tratě
Trasa spojuje obce Staré Hamry a Bílá.
Délka: 33,2 km, upravovaná strojově zpravidla každý pátek, úterý a po velkém sněžení. Označena červeně (červený okruh)

Popis trasy: Začíná ve Starých Hamrech u budovy JZD a pokračuje na Gruň po podbuřanské lesní asfaltce na Svornolku, odtud na Janikulu a na parkoviště na Gruni. Trasa dále vede hřebenem Gruně na Bílý kříž, Vjadačku, Doroťanku a Konečnou. Na Konečné překračuje silnici a pokračuje po hřebeni až k sedlu pod Bobkem, odtud lesními cestami do Bílé, přičemž u Gašek křižuje severní sjezdovku SKI Vítkovice Bílá. V Bílé ústí u zámečku a vede k parkovišti u hotelu Pokrok. Tam začíná kratší, údolní úsek trasy z Bílé do Starých Hamer kolem osady Žarovjanka a usedlosti u Remešů. U budovy JZD se okruh uzavírá. V opačném směru lze k překonání výškového rozdílu využít lyžařského vleku v Bílé naproti hotelu Pokrok, od jehož horní stanice se lze na trasu napojit a po vrstevnici pokračovat k Bobku.
Po trase je několik parkovišť vhodných k nástupu na upravovanou stopu: Gruň, Bílý kříž, Konečná, Bílá.
Na červený okruh navazuje okruh modry, provozovaný SKI Vítkovice Bílá na katastru obce Bílá. Tento modrý okruh je rozšířen o okruh zelený směrem k centru Starých Hamer-Samčance:
# Z okruhu Kozí hřbety-Zalámaný je běžecká stopa svedena po lesní cestě až pod Němčanku ( k závoře) po v zimě udržovaný úsek lesní cesty.
# Z křižovatky nad Žarovjankou je vedena běžecká stopa po lesní cestě až pod Javořinku-ke garážím ( směr Myslikovjanka) po v zimě udržovaný úsek lesní cesty.