O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Lašská naučná stezka


Turistické trasy

výlety Beskydy


Lašská naučná stezka
Tipy na výlety
Lašská naučná stezka vede obcemi Kopřivnice a Štramberk. Informační tabule představují návštěvníkům nejzajímavější místa v jejich nejbližším okolí. Štramberská část stezky je dlouhá 6 km.

Pokud cestu zahájíte u železniční stanice, musíte přejít přes dřevěný most, pokračujete kolem benzínové pumpy a dále ulicemi Nádražní a Záuliční až k základní škole. Dojdete se k parkovišti, které je základnou pro motorizované návštěvníky Štramberku. Odtud je to už jen pár kroků ke vstupu do Národního sadu. Byl založen krátce po vzniku samostatného Československa. Můžete zde vidět sochy významných českých (i místních - štramberských) osobností, jako např. Janáček, Svatý Václav nebo Alois Jirásek.
Od vchodu do Národního sadu vystoupáte po kamenité stezce k Jeskyni Šipka, obydlí pravěkých lidí.
Odtud je krásný výhled na starobylé centrum města s Trúbou. Po asi 150 m chůze odtud narazíte na plot, který má zvědavé turisty odradit k nahlížení přes okraj vápencového lomu Kotouč.
Další zastavení je o pár metrů níž u Jurova kamene, dálepokračujete do úžlabiny Pláňava.
Kousek odtud je Studánka míru, ze které vytéká Kobylí potok. Přejdete Pláňavská luka a křivolakými uličkami se dostanete na další zastávku na Lašské naučné stezce, do Horní Bašty. Po mírném stoupání dorazíta k Muzeu Zdeňka Buriana a na štramberské náměstí. Zde se můžete občerstvit v jedné z mnoha restaurací a prohlédnout si kostel Sv. Jana Nepomuckého z 18. století. K hradu dojdete buď po cestě za kostelem nebo po schodech z levého horního rohu náměstí. Na hradě návštěvníci obdivují Štramberskou Trúbu, zde vás opět čeká krásný výhled do okolí.