O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Zámek a zámecký park Ratměřice


tel: 731183689

Zámky a letohrádky

výlety Blanik a okoli


Na Zámek Ratměřice se vrací život
Klasicistní zámek, původně z počátku 18. století, v obci Ratměřice na Benešovsku dlouhá léta chátral. Během několika posledních let proběhla náročná rekonstrukce zámku i revitalizace rozsáhlého zámeckého parku s nejvyššími sekvojovci v Česku. Nyní je tato kulturní památka přeměněna na luxusní hotelový resort s restaurací Sequoia a opět je tak přístupná veřejnosti.
Současní návštěvníci zámku v Ratměřicích se mohou pokochat jeho výraznou klasicistní tváří a projít rozsáhlým zámeckým parkem s neopakovatelným kouzlem. Zámek měl již od svého zrodu štěstí na majitele, kteří toto místo budovali s citem a především srdcem. Nejvýrazněji se do této podoby promítly významné rody Chotků (18. století), Kabešů (20. století) a současný majitel (21. století).
Obnovy zámku i parku do současné podoby se ujal poslední majitel, Ing. Tomáš Novák, který zámek zakoupil v roce 2010. „Vždy mě velmi zajímala historie a historické stavby. Koupě tohoto zámku pro mě znamenala splnění dávného snu, ale především velkou výzvu. Cílem nebylo pouze zámek opravit, ale zejména znovu obnovit jeho zašlou slávu, oživit jej a zároveň zpřístupnit veřejnosti,“ říká Tomáš Novák
Přeměna historického zámku i citlivá revitalizace zámeckého parku se zdařila. V objektu zámku přivítá hosty luxusně vybavený hotel, který nabízí klid a pohodlí v 19 dvoulůžkových pokojích s prémiovým vybavením.
Hotel se může dále pochlubit moderním wellness centrem, které nabízí širokou škálu možností relaxace a regenerace. Sportovně založeným hostům je k dispozici multifunkční hřiště s pavilonem. Hotel disponuje také konferenčním centrem a vinným sklepem. O kulinářské zážitky se v restaurantu Sequoia stará šéfkuchař Ondřej Soukup, který dříve působil v prestižních restauracích oceněných michelinskou hvězdou.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Otvírací doba:
Park:
pro veřejnost o svátcích a víkendech 10.00–17.00 h
pro hosty hotelu a návštěvníky restaurace 10.00 h – setmění

Restaurace Sequoia:
Od 22. června 2017
po–ne: 12.00–22.00 h

Hotel je v provozu od 22. 6. 2017.

Více informací naleznete na webových stránkách www.zamek-ratmerice.cz

Kontakt pro média:
Michaela Vaňková, michaela.vankova@zamek-ratmerice.cz, tel.: 731183689