O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Skanzen Hoslovice


Skanzeny

VÝLETY JIŽNÍ ČECHY


Nejstarší a jedinečný dochovaný vodní mlýn v Čechách najdete nedaleko od Strakonic

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo dne 1. března 2005 odkoupení jedinečné technické památky, vodního mlýna v Hoslovicích, do vlastnictví Jihočeského kraje s tím, že předalo tento majetek do správy Muzea středního Pootaví Strakonice, které je jím zřizováno.

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic směrem jihozápadním, se rozkládá obec Hoslovice. V její spodní části u potoka stojí tři stavby, jejichž návštěva jakoby nás přenesla do dob dávno minulých. Areál unikátního hoslovického mlýna tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky.

Příjezd k areálu - K areálu není možné přijet osobními auty ani autobusy vzhledem k úzké příjezdové komunikaci. Vozidla je nutné zaparkovat na okraji obce u hlavní silnice (u Obecního úřadu nebo zemědělského areálu).Mlýn je od parkovišť vzdálen asi 800 metrů, přístupný je pouze na kole či pěšky.


Návštěvní doba:

Duben, květen, září Úterý- Pátek 13,00- 16,00

Sobota, Neděle 10,00- 16,00

Červen- srpen Úterý- Pátek 13,00- 17,00

Sobota, Neděle 10,00-17,00

Poslední návštěvníci budou vpuštěni do areálu 30 minut před koncem návštěvní doby.

2. Vstupné:

Základní vstupné dospělí 20,- Kč

děti od 6 do 15 let 10,- Kč