O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Turistické trasy (vyšší náročnost).


Turistické trasy

výlety Podyjí


Výlety do přírody, přírodní zajímavosti
Osmihodinové turistické trasy Vás provedou po české i rakouské straně NP Podyjí / Thaytal. Větší převýšení a délka tras bude vyhovovat spíše zkušenějším a trénovanějším turistům, kteří by rádi poznali při turistice co nejvíce zajímavých míst našeho regionu.

V1) Podyjí, Thayatal, Podyjí (8 hodin)
Turistický okruh zpočátku vede po trase S2 a od vyhlídky Heimatkreuz pokračuje do nejmenšího rakouského města Hardegg. Po přechodu hraničního mostu vystoupáte až k Hardeggské vyhlídce na české straně. Pašeráckou stezkou se dostanete k Obelisku a pod Ledové sluje. Přes Benátky se vrátíte zpět k výchozímu bodu.
Cestou se seznámíte s historií Vranovska a Hardeggu, navštívíte zajímavé vyhlídky a poznáte další přírodní zajímavosti národních parků po obou stranách řeky Dyje / Thaya.

(V2) Poznáváme Rakousko (8 hodin)
Trasa začíná vycházkovým okruhem N1 a od Obelisku pokračuje náročnou Pašeráckou stezkou k rozcestí Na Keplech, odkud se dostanete až do rakouského Hardeggu. Zde je možná prohlídka stejnojmenného monumentálního hraničního hradu a táhlým stoupáním se pokračuje do Fellingu. Do Vranova nad Dyjí se dostanete po trase S3 přes Riegersburg.
Turistická trasa prochází náročnější částí NP, kde Vás průvodce může upozornit na velmi zajímavé přírodní útvary a na rakouské straně se seznámíte též se zajímavostmi obcí našich sousedů.