O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Zámek Duchcov, Casanova opět v Duchcově


Zámky a letohrádky

VÝLETY SEVERNÍ ČECHY


Výlety s dětmiSlavného milovníka Casanovu asi ani moc představovat nemusíme. Kdo z nás o něm nikdy v životě neslyšel? Asi bychom těžko hledali. Měli bychom možná dodat, že Casanova sice proslul hlavně jako svůdník, ale do dějin se zapsal jako kněz, spisovatel, ale také jako špión i diplomat.

Asi nejvíce o jeho životě vypráví autobiografie Dějiny mého života, kterou napsal ve francouzštině. A možná v ní zmiňuje i svůj pobyt na duchcovském zámku. Na něm totiž strávil poměrně dlouhé období svého života. V Duchcově pobýval od roku 1785 až do své smrti.
Dodnes na zámku najdeme celou řadu vzpomínek na slavného Itala. A připomínají ho i velké slavnosti, které se nejen na zámku uskuteční v pátek 12 a v sobotu 13. června.

Na své si při nich přijdou příznivci sportů, her i hudby. Pobaví se velcí i malí. A hlavně dámy budou asi potěšeny příjezdem samotného Giacoma Casanovy. Nejveseleji bude v zámecké zahradě, kde bude umístěna hlavní scéna. Na ní se v pátekl a hlavně v sobotu představí i řada hvězd naší hudební scény. Mezi nimi samozřejmě také krásné dámy, které by jistě neunikly pozornosti obdivovatele ženských půvabů. O zábavu všech hostů ale bude postaráno i jinde ve městě.