O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Obora Hory


Farmy

výlety Slavkovský les


Výlety s dětmi
Obec Hory najdete tak zhruba v půli cesty z Karlových Varů do Lokte. Teď se tu sice staví silnice, ale hned za vsí už je příroda i krajina vstřícnější. Opuštěný kamenolom a hlavně divočina, do které se nesmělo dlouhá léta vstoupit.

Deset hektarů lesa skýtá dostatek příležitostí nejen kochat se krásnou neporušené krajiny a v místech, kde kdysi stával muniční sklad, se dnes prohánějí laně, kolouši, jeleni i mufloni – místní loketští lesáci jim tu totiž vybudovali oboru.
Okolí si oblíbil dokonce i sám Karel IV., který sem jezdívával na lov jelenů. Oborou s námi a s kamerou projde vedoucí polesí pan Adámek a ukáže nám zvířata, která se tady zabydlila, ale i ta, která jsou postižená a o která je třeba pečovat. Zůstávají tady na dožití.
Snad ještě dodáme, že těmito místy se dá dobře putovat i na kolech, třeba po cyklotrase z Karlových Varů a ze Sokolova, pěšky dojít pak po naučné stezce z Hor či od Svatošských skal. V turistických průvodcích budete ale tohle místo stále ještě hledat marně. A to je možná jeho výhoda.