O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Baťův kanál


Vodní plochy a toky

výlety Slovácko


Úsek Otrokovice-Uherské Hradiště
Plavbu po Baťově kanálu můžete začít pod Běloveským jezem v Otrokovicích. Otrokovice jsou proslulé baťovskou architekturou. Nejznámější památkou na tuto éru je Společenský dům postavený v letech 1933 - 36, podle projektu Vladimíra Karfíka. Součástí Otrokovic je rekreační areál Štěrkoviště s vodním toboganem, který nabízí možnost plavání i rybaření. Atraktivní je možnost leteckých výletů z letiště Moravanu. Otrokovice jsou rovněž výchozím turistickým místem do oblasti Chřibů. Cestou směrem na Napajedla budete míjet na levém břehu zajímavou mokřadní lokalitu Na letišti.
Další na trase jsou Napajedla, známé svým zámkem, zámeckým parkem, hřebčínem a rekreačním střediskem Pahrbek, kolem něhož poplujete ke Spytihněvi.
Ve Spytihněvi je půjčovna motorových člunů a hausbótů, a také možnost občerstvení. Tady také vodní cesta odbočuje k první plavební komoře, která loď navede na umělý plavební kanál. Během plavby se proplouvá dalšími třemi plavebními komorami.
Na další zastávce v Huštěnovicích je při břehu plavebního kanálu připraveno místo pro posezení a zdejší zajímavosti vám představí naučná stezka Niva Moravy. Příští zastávkou na trase bude souměstí Uherské Hradiště-Staré Město.