O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Baťův kanál


Vodní plochy a toky

výlety Slovácko


Úsek Uherské Hradiště-Veselí nad Moravou
Uherské Hradiště a Staré Město se mohou pochlubit velkomoravskými památkami. Za prohlídku určitě stojí historické centrum Hradiště, expozice Slováckého muzea a galerie, stejně jako historické vinné sklepy v Mařaticích. V Hradišti a Starém Městě najdete řadu sportovišť a možností jak příjemně prožít dovolenou. V Uherském Hradišti se umělý plavební kanál spojuje s řekou Moravou, pod mostem pro pěší je půjčovna motorových člunů a možnost občerstvení. Odtud pokračuje plavba lužními lesy po řece ke Kostelanům nad Moravou.
V Kostelanech je zajímavá expozice rybářství, otevřena na požádání, a most, který je chráněný jako technická památka. Místní naučná stezka vás zavede k Tůni u Kostelan, zajímavé přírodní lokalitě s výskytem řady obojživelníků a plazů. Plavba pokračuje dále lužním lesem do Uherského Ostrohu.
Dominantou Uherského Ostrohu je zámek, v němž můžete navštívit Sladovnické muzeum a regionální vinotéku "Údolí moravských vín". Zajímavý je také zdejší židovský hřbitov.
Po překonání automatizované plavební komory následuje čtyřkilometrový úsek do Veselí nad Moravou. Pod Uherským Ostrohem se koryto řeky znovu zužuje a nabývá více původní charakter. Plavba po řece a pravostranné odbočení před jezem přivede vaši loď zdárně do Veselí nad Moravou.