O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Sláva Prášil


Obec

výlety ŠumavaV 19.století byly Prášily významným turistickým centrem srovnávaným s krkonošským Špindlerovým Mlýnem. Dřevěné stavby
začaly být nahrazovány zděnou zástavbou, postavena byla pošta, trojtřídní česká škola a čtyřtřídní škola německá, dva hostince, studentská noclehárna, četnická stanice, inspektorát oddělení finanční stráže, sídlo státního polesí, pila i lékařská ordinace. V roce1928 získal Klub českých turistů budovu zrušeného pivovaru a přestavěl ji na svou chatu. Turisté dokonce ještě stihli v roce 1936 vybudoval na Prášilském potoce nové koupaliště. To již ale bylo doslova za pět minut dvanáct. V roce 1938 se Prášily staly německým územím, po válce došlo k odsunu obyvatelstva německé národnosti.
V padesátých letech se Prášily staly, stejně jako obec Dobrá voda, součástí vojenského výcvikového prostoru. Objevily se dokonce záměry obec zcela likvidovat, ale ty už se naštěstí realizovat nepodařily. Po roce 1991 byl vojenský výcvikový prostor zrušen a do Prášil se začal vracet život i turistický ruch. Dnes se Prášily znovu stávají přirozeným centrem této části Šumavy. Naleznete zde řadu penzionů a keltský skanzen. Vypravit se můžete k nedalekému jezeru, nebo horu Poledník.