O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Lyžařský areál Nové Hutě - Šumava


Turistické trasy

výlety Šumava


Běžecké tratě

Rekreační středisko Nové Hutě na Šumavě nabízí velmi dobré podmínky pro běžecké i sjezdové lyžování. Tuto malou obec najdete na hranici Nárdoního Parku Šumava, 4 km na jih od známého lyžařského střediska Zadov – Churáňov. Nenáročné sjezdové tratě v Nových Hutích jsou vhodné pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi.
Nové Hutě – sjezdové lyžování

Lyžařský areál Nové Hutě se nachází v nadmořské výšce cca 1000 m. Najdete zde celkem 4 lyžařské vleky, nejdelší z nich je vlek Tatrapoma, dlouhý 1050m s převýšení 135 m. Málo náročné sjezdové tratě jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi. V areálu se nachází také dětský provazový vlek pro malé začínající lyžaře. Vleky jsou dostupné z parkoviště v Nových Hutích (cca 300m). Možnosti občerstvení najdete buď přímo u vleku anebo můžete vyzkoušet některou z restaurací v obci.
Nové Hutě – běžecké lyžování

Nové Hutě jsou oblíbeným výchozím bodem k běžeckým trasám na šumavských pláních. Nadmořská výška kolem 1000 m bývá zárukou dobrých sněhových podmínek po velkou část zimy. Z Nových Hutí se snadno dostanete k upravovaným běžeckým trasám v okolí středisek Churáňov, Horská Kvilda a Kvilda.
Běžecké trasy – Nové Hutě

* Nové Hutě – Pláně (cca 3 km)
* Nové Hutě – Churáňov (cca 5 km)
* Nové Hutě – Borová Lada (cca 6 km)
* rozc. Staré Hutě (nad vleky) – Přilba – Zlatá Studna (cca 5km)