O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Stezka v korunách stromů národni park v bavorském lese


Turistické trasy

výlety Šumava
Největší stezka na světě v korunách stromu, její délka je 1300m.

Tato stezka umožňuje pohyb v 8 až 25m nad zemí v dosud nenarušené přírodě. Tento jedinečný pohled z jiné perspektivy lze zažít na stezce v korunách stromů v Bavorském národním parku. U parkoviště vedle výběhu pro zvěř se nachází přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě.

Nástupní věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, postiženým, tak i rodičům s kočárkem. Prostřednictvím převážně dřevěné konstrukce, opatrně zasazené do smíšeného lesa, se obohatíme o nefalšovaný přírodní zážitek, který je umocňován didaktickými orientačně smyslovými elementy podél celé stezky Zde poznáte nezapomenutelnou krajinu a její rozdílné životní formy v nové dimenzi. Po 1300m dlouhé lávce dojdete na plošinu 44m vysoké vyhlídkové věže, ze které se Vám naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled.

Směrem k obci Lusen se můžeme kochat pohledem na neosídlenou krajinu s lesy a divokým zákoutím, na druhé straně na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, kde dohlédneme až k Alpám. Stezka končí v přízemí u domu Hanse- Eisenmanna, kde se nachází informační centrum.