O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Muzeum veteránů Dolní Rožínka


Muzea

VÝLETY VYSOČINA


Na svých prázdninových toulkách s kamerou zavítáme i na Pernštejnsko do Dolní Rožínky. Otevřeno tady totiž bylo nové muzeum, které potěší hlavně ty, kteří mají rádi staré tatrovky. Vítejte v Muzeu Tatra!

Už sama cesta k cíli byla zajímavá. V pozadí se tyčí těžní věže, které v minulosti, snad i v přítomnosti, těžily uranovou rudu. Nedaleko silnice bylo vidět závod, který rudu zpracovává.

V obci Dolní Rožínka – v obci jako v každé takové bylo kdysi postaveno zemědělské družstvo. Dnes je právě tam umístěno muzeum historických vozidel. V nově opravené hale je opravdu k vidění pěkný kus historie. Od Tatry 12, přes různé modifikace Tatry 57, autobusu na podvozku asi T 43, přes šestikolovou Tatru k armádním 805. Ty byly k vidění se zajímavými, ne moc běžnými karoseriemi.
Z poválečných strojů se můžete podívat na legendární 603, několik 613, včetně dvou dochovaných kusů T 613 vyrobených v modifikaci rychlá sanita. Bylo jich vyrobeno jen pár. Fungovaly dobře.
Doby šedesátých let reprezentují stoje naší armády Gaz 69 a 69A, dále pak modrobílé vozy Veřejné bezpečnosti. To už opravdu člověk nevidí vlastně nikde. V muzeu jsou k vidění i motoristické lahůdky.