O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Slavnosti Pernštejnského panství


Zábavné parky

výlety Žďárské vrchyTipy na výlety
Každoročně probíhají na začátku letních prázdnin několik dní nejen na hradě samotném, ale i v přilehlých obcích velkolepé slavnosti Pernštejnského panství.
Na hradě Pernštejn bývá připraven každý den celodenní program na všech nádvořích. Hrad se na krátký čas vrátí do doby své největší slávy. Na hlavním pódiu a na třech scénách se střídají šermířská představení různých skupin historického šermu. Můžeme si prohlédnout rytířský tábor nebo také ukázky středověkých řemesel. Na nádvořích najdeme množství stánků se suvenýry i občerstvením. Děti si mohou vyzkoušet například střelbu nebo jízdu na koni. Samozřejmě si také můžeme prohlédnout hradní interiéry.
Slavnostmi žije také Nedvědice. I zde můžeme najít množství stánků se suvenýry. Na prostranství u rybníka se střídají především populární hudební skupiny a ve večerních hodinách jsou na tomto místě pořádány taneční zábavy. Je zde také možno spatřit vystoupení místních zájmových skupin.
Ve dnech slavností je také možno navštívit Štěpánovské železárny, kostel v Černvíře, hrobku Mitrovských v Doubravníku nebo vidět historický parní vlak. Ve většině blízkých obcí je také možno navštívit celou řadu zajímavých výstav.