O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Moravské vinařské stezky Mikulov


Cyklostezky

výlety Znojemsko, Mikulovsko


Kam na výlet?

Páteřní trasou ojedinělé sítě regionálních cyklistických stezek vedoucích malebnou krajinou jihovýchodní Moravy je tzv. Moravská vinná. Vede od Znojma, prochází Hustopečemi, Mikulovem, Velkými Pavlovicemi, Mutěnicemi, Bzencem a končí v Uherském Hradišti.

Moravská vinná stezka nabízí několikadenní putování krajem, který zdobí víno, venkovská krajina a příroda, bohatá historie a živé tradice.

Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek.

Na její trase leží 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky regionu.

Projet bychom jí během našich necelých čtyř minut nestačili. Ale na jednu z těch deseti místních si troufnout můžeme.

Prochází Mikulovskem, takže se dá říct, že jejím centrem je Mikulov. Ve městě můžete navštívit nejen sklepy, historické památky, ale také jeskyni pod vrchem Turold.

Odtud pokračovat na sever podél Pálavy až do Pavlova, který je známý půvabnými barokními sklepy. A zajímavých míst cestou najdete mnohem víc.

Autorem celé sítě stezek je Nadace Partnerství, která nejen vytyčila trasy, ale každoročně na nich pořádá také spoustu zajímavých setkání.