O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Státní hrad a zámek Český krumlov


Zámky a letohrádky

zajímavosti Český Krumlov


Výlety s dětmi


Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a za sezonu navštíví zámecké expozice přes 340.000 návštěvníků. Exteriérová prohlídka areálu zámku seznamuje působivou architekturou významné dvorské rezidence 16. – 18. století a se vzácnými renesančními a barokními freskami na budovách kolem pěti zámeckých nádvoří. Deset hektarů barokní zahrady s francouzskou a anglickou zahradní úpravou, kaskádovou fontánou a zámeckým jezírkem je oblíbeným místem pro relaxační a meditační procházky. V interiérových prostorách jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy s historickými instalacemi interiérů 16. – 19. století, zámecká věž s hladomornou a lapidárium s expozicí barokních plastik. Nejvýznamnější památku, skutečnou perlou v koruně divadelního dědictví, je světově prosnulé zámecké barokní divadlo, které je jednou nejlépe dochovaných divadelních scén 18. století v Evropě s téměř kompletním vybavením dekorací, kostýmů, rekvizit a jevištní techniky.
Návštěvníkům jsou dále přístupné tři galerie se současným českým keramickým, sklářským a výtvarným uměním na I., II. a IV.zámeckém nádvoří.
Nejvyšším přístupným místem je ochoz zámecké věže ve výši 35m nad úrovní II. nádvoří, nejhlubším přístupným místem jsou Václavské sklepy na IV. zámeckém nádvoří 12m pod úrovní nádvoří.
V průběhu celé sezony žije zámek bohatým kulturním, společenským a konferenčním životem.