O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

ZOO Plzeň


"ZOO a botanické zahrady"

zajímavosti výlety Plzeň


Zoologická a botanická zahrada města Plzně se rozkládá na přírodním členitém areálu o rozloze 21 hektarů. Je jedinou v České republice, kde se zoologické a botanické expozice organicky doplňují a prolínají. V jednotlivých expozicích jsou představeny zoogeografické biotopy všech kontinentů. ZOO chová 6000 kusů zvířat ve více než 1000 druzích. Důraz je kladen na vytvoření optimálních podmínek pro život zvířat, např. velká skupina šimpanzů je chována zcela volně za vodním příkopem. Největší atrakcí pro návštěvníky je výběh vzácných berberských lvů u hlavního vchodu do ZOO a tygrů ussurijských s jezírkem, potůčkem a vyhlídkovými terasami. Velmi poutavou expozici představuje i statek Lüftnerka z 19. století s domácími zvířaty a 400 exponáty zemědělských strojů a nářadí. Milovníky rostlin jistě zaujme botanický skleník se sukulenty tří oblastí a podivuhodnou rostlinou Welvitschia mirabilis.

Zahrada má největší expozici plazů a bezobratlých živočichů ve střední Evropě, kteří jsou rovněž k vidění v expozici Akva-Tera v centru Plzně. Jedni z nejvzácnějších plazích chovanců jsou varani komodští darovaní bývalým presidentem Indonésie.

V ZOO jsou pro spokojenost a servis návštěvníkům vybudovány nová stylová madagaskarská prodejna suvenýrů s lemury, „sibiřský srub“, restaurace v africkém stylu „Kiboko“ a několik stánků s občerstvením. Zoologická a botanická zahrada města Plzně je otevřena celoročně, v letních měsících od 8 do 18 hodin, v zimních od 9 do 17 hodin, expozice Akva-Tera na Palackého nám. 5 od 10 do 19 hodin.